Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024

Już po raz piętnasty mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli bawić się na Festiwalu Komedii SZPAK – ponownie w letniej odsłonie! Szykujemy dla Was mnóstwo niespodzianek, a na scenie pojawią się najbardziej uznane gwiazdy komedii – Łukasz „Lotek” Lotkowski, Joanna Kołaczkowska czy kabaret Hrabi!

Festiwal Komedii SZPAK rozpocznie się w czwartek, 12 sierpnia o godzinie 19:00, na zachwycającym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Festiwal zainauguruje show grupy IMPRO Z KRYPTY – będzie to spektakl improwizowany, który powstanie na gorąco na scenie, zgodnie z sugestiami widzów.

O godzinie 20:30 otworzymy scenę za sprawą wydarzenia IMPRO DLA KAŻDEGO – będzie to tak zwany dżem improwizowany, w którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił na festiwalowej scenie. To show otwarte dla debiutantów, podczas którego zaprezentowane zostaną gry improwizowane, których scenariusz oparty będzie o sugestie publiczności!

W absolutnie nie pechowy piątek trzynastego zapraszamy na dziedziniec na Zamku Książąt Pomorskich. To będzie wieczór z plejadą standupowych gwiazd! O godzinie 18:00 wystartuje SZCZECIŃSKI OPEN-MIC prowadzony przez Damiana „Vikinga” Usewicza. Debiutanci oraz zaprawieni w komediowych bojach komicy sprawdzą na szczecińskiej widowni fragmenty swoich nowych oraz premierowych programów.

Tego samego wieczora o godzinie 19:00 ADAM VAN BENDLER wystąpi w programie Placebo, a od 21:00 LOTEK i RUTEK PREZENTUJĄ. Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Rutkowski. To niewątpliwie prawdziwy hit festiwalowy! Jedyna okazja, aby zobaczyć internetowe show Lotka i Rutka na żywo na scenie! Komicy zabiorą widzów w podróż po najlepszych fragmentach zrealizowanych dotąd  programów, a specjalnie dla szpakowej publiczności pokażą też sceny i skecze, które nie znalazły miejsca w dotychczasowych odcinkach „Lotek i Rutek prezentują”. Fani stand upu nie mogą przegapić tego show!

Tradycyjnie, poza biletowanymi wydarzeniami, przygotowaliśmy dla Was także oryginalne darmowe atrakcje. Już w sobotę 14 sierpnia na Jasnych Błoniach odbędą się otwarte zajęcia, JOGA ŚMIECHU, które poprowadzi Szczeciński Klub Śmiechu.  Wydarzenie plenerowe dla wszystkich mieszkańców Szczecina! Będzie to wyjątkowo relaksujące i odstresowujące wydarzenie i na pewno warto zajrzeć na Jasne Błonia.

Po dawce śmiechu warto pojawić się na wycieczce komediowej SZCZECIN Z GŁOWĄ, którą poprowadzi Przemek Głowa.  Wyjątkowa, komediowa wycieczka z prawdziwym znawcą szczecińskich anegdot Przemkiem Głową! Przemek poprowadzi nas swoją autorską trasą, podczas której zwiedzimy miejsca nieoczywiste i posłuchamy o najciekawszych anegdotkach z dawnej i współczesnej historii naszego miasta.

O 18:00 zapraszamy widzów na Zamek Książąt Pomorskich, by wzięli udział w wielkim finale festiwalu – KABARET HRABI wystąpi z najnowszym programem Ariaci!

Zaraz po występie kabaretu o 21:00 rozpocznie się RECITAL JOANNY KOŁACZKOWSKIEJ. Wyjątkowy recital królowej polskiego kabaretu – Joanny Kołaczkowskiej. Brawurowe kreacje aktorskie, wbijający w fotel wokal i równie zamaszyste dźwięki akompaniującego Łukasza „Lopeza” Pietscha na pewno na długo zapadną Wam w pamięć. W klimatycznej aurze Zamku Książąt Pomorskich, z Wami na widowni i Takimi Artystami na scenie to po prostu nie może się nie udać! Prawdziwa gratka dla fanów twórczości Joasi i kabaretu Hrabi.

ZAPRASZAMY NA SZPAKA!

Bilety znajdziecie pod tym adresem.