Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024

9. Festiwal Komedii SZPAK odleciał! Kilka słów o tym jak wyglądał.

27 listopada to dzień samych nowości na SZPAKu, pierwszy konkurs stand-up’u i koncert Łąki Łan. Konkurs odbył się w Klubie LuLu, wystartowało w nim 6 stand-up’erów:

Jurorami była publiczność, która nie miała problemu z wybraniem zwycięzcy, z ogromną przewagą wygrał Rafał Banaś. Poza pamiątkową statuetką otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Drugie miejsce zajął Rafał Pacześ, a trzecie Łukasz Zaczek. Pierwszą gwiazdą wieczoru był Karol Kopiec, zwycięzca 7. SZPAKa. Całość poprowadził Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Grzegorz Dolniak.

DSC_8982zdjęcie autorstwa Pawła Weręgowskiego

Kolejnym wydarzeniem był koncert zespołu Łąki Łan. Ponad 500 osób bawiło się przy słowiańsko- międzygalaktycznym brzmieniu! Istne szaleństwo ogarnęło Dom Kultury Słowianin.

DSC_2926

zdjęcia autorstwa dmichnicz.flog.pl

Drugi dzień SZPAKa rozpoczął się od Impro Bajki o Policjancie pogromcy węży na tropie spisku Starej Baby Jadwigi, którą dzieci razem z członkami grupy Peleton stworzyli w Domu Kultury 13 Muz. Artyści mogli liczyć na kreatywność Maluchów.

IMG_9114

zdjęcie autorstwa Bartosza Karolaka

Po południu odbył się konkurs kabaretowy. Wystartowały w nim trzy kabarety: Kabaret Czołówka Piekłą, Kabaret Dabz i Kabaret Inaczej oraz dwóch solistów: Szymon Łątkowski i Antoni Gorgoń Grucha. Jury w składzie: Tomasz Jachimek, Bartosz Kasperkowicz i Leszek Jenek przyznało:

Rewelacyjnie reagującej, szczecińskiej publiczność spodobał się program wyborczy Antoniego Gorgoń Gruchy- kandydata na prezydenta i to właśnie Jego nagrodzili swoją nagrodą. Gwiazdą wieczoru był Kabaret 44-200 z Rybnika, zdobywca II nagrody i Nagrody Publiczności na 8. SZPAKu. Konkurs poprowadził Piotr Gumulec.

28-11-15-Szpak-83

zdjęcie autorstwa Bartosza Karolaka

Sobotni wieczór zakończył się monodramem Wojciecha Tremiszewskiego „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej”.

28-11-15-Szpak-89

zdjęcie autorstwa Bartosza Karolaka

„Kwartet dla czterech aktorów” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zakończył 9. Festiwal Komedii SZPAK. Najlepsi polscy aktorzy Jan Frycz, Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Mikołaj Grabowski w mistrzowskiej sztuce Bogusława Schaeffera wystąpili 29 listopada o godz. 19 na deskach Teatru Lalek PLECIUGA. Przed spektaklem odbyła się projekcja filmiku o 9. SZPAKu, który już niebawem udostępnimy na naszych profilach. Bądźcie czujni!

29-11-15-Pleciuga-22

zdjęcie autorstwa Bartosza Karolaka

9. Festiwal Komedii SZPAK dobiegł końca. Dziękujemy za obecność i wspólną zabawę. Cieszymy się, że tak wielu z Was spędziło z Nami ostatkowy weekend! Już dziś zapraszamy na 10. SZPAKa. Do zobaczenia!

SLIDER dziekujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *