Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024

Sobota rozpoczęła się od SZPACZKA dzieci razem z aktorami Teatr Improwizacji Afront wymyśliły bajkę o Księżniczce Kasi, Księciu Richardzie oraz Potworze Stefanie, zakończenie jak na bajkę nietypowe, ponieważ Stefan okazał się miłym potworem i poślubił Księżniczkę Kasię.

Do grona stand-uperów dołączyli kolejni laureaci. Sobota na 12. Festiwalu Komedii SZPAK dała odpowiedź na to, kto zwyciężył w Konkursie Kabaretowym.

W szczecińskiej Starej Rzeźni rywalizowało w nim 5 podmiotów artystycznych – Kabaret Weźrzesz, Kabaret Fifa Rafa, Kwiatkowski i Bank, Szymon Łątkowski oraz Antoni Gorgoń Grucha.

Decyzją jury pierwsze miejsce zajął Kwiatkowski i Bank. Tworząca komediowe utwory grupa za zwycięstwo otrzymała nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Łątkowskiemu (2 tysiące złotych), a trzecie Kabaretowi Weźrzesz (tysiąc złotych), który został również doceniony przez szczecińską publiczność.

Po zmaganiach kabaretowych przyszła pora na SZPAK-ową nowość – Wieczór Piosenki Improwizowanej. Była to niecodzienna okazja do posłuchania jak śpiewają komicy – w tym z Kabaretu Hrabi. Utwory powstawały w trakcie występów poszczególnych osób. Przy dźwiękach muzyki muzyki Łukasza „Lopeza” Pietsha zaprezentowali się: Joanna Kołaczkowska, Joanna Mazewska, Szymon Jachimek, Tomasz „Bajer” Majer, Grzegorz Dolniak, Dariusz Kamys, Alan Pakosz, Maciej Sikorski. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *