Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024
Konkurs stand-up’u 9. Festiwalu Komedii SZPAK głosami publiczności wygrał Rafał Banaś, kolejne miejsca zajęli Rafał Pacześ i Łukasz Zaczek. Komicy otrzymali nagrody pieniężne, kolejno 2000 zł, 1000 zł i 500 zł. W konkursie udział wzięli również Bartek Marciniak, Darek Gadowski oraz Adam Bendler. Gwiazdą wieczoru był Karol Kopiec. Wieczór poprowadził Grzegorz Dolniak.

DSC_8775Rafał Banaś istnieje na scenie od 2013 roku, jest współzałożycielem grupy Atomówcy Stand-up Comedy, stacjonującej w Warszawie. Na co dzień rolę komika łączy z funkcjami trenera i nauczyciela WF-u. Jego stand-up jest niezwykle widowiskowy, a swoją opowieść buduje w oparciu o umiejętne operowanie zarówno głosem, jak i mimiką, co doceniła publiczność 9. Festiwalu Komedii SZPAK.

 

DSC_8537Rafał Pacześ pierwszy raz wystąpił na scenie w 2012 roku na łódzkim festiwalu Łóska, gdzie zdobył pierwszą nagrodę na otwartej scenie, w kategorii Łach – czyli łatwość abstrakcyjnego czarowania humorem. Przez 1,5 roku występował na łódzkich Open Micach, które współorganizował, a potem prowadził. Dla pasji jaką jest stand-up poświęcił wszystko. Mocno rozpoznawalny i doceniany przez środowisko branżowe. Jego film „Warszawskie korporacje” okazał się hitem internetu, ma ponad 300 000 odsłon i kilka tysięcy udostępnień na FB.

DSC_8717
Łukasz „Żak” Zaczek to stand-uper, kabareciarz i tekściarz. Niech nie zmyli nikogo jego słodka buzia, w głębi serca jest niezłym chamem. W swoim programie próbuje wyjaśnić dlaczego Polska to tak dziwny kraj z dziwnymi ludźmi. Wyjawia też najskrytsze sekrety swojego życia prywatnego (które nikogo nie interesują, ale są wybitnie intrygujące). Jest też prawdopodobnie jedynym w Polsce stand-uperem, który nie opowiada o różnicach między mężczyzną i kobietą.

DSC_8953

od lewej Bartek Marciniak, Łukasz Zaczek, Rafał Banaś, Darek Gadowski, Rafał Pacześ, Adam Bendler

 

DSC_8875
 Karol Kopiec
 
DSC_8879zdjęcia autorstwa Pawła Weręgowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *