Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024

Kazio bajka 2

 

 

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami … Tak zaczyna się niemal każda bajka. Kto z nas nie zna historii księżniczek, wróżek, czarownic, wilków, czy królewiczów. Bohaterowie bajek towarzyszą nam od najmłodszych lat bawiąc, wzruszając, a nawet przerażając.

Kazio to mały, niesforny chłopiec, który uwielbia bajki. Sam mówi, że z Czerwonym Kapturkiem pije herbatkę, z Kopciuszkiem chodzi na lody, a z Czarownicą bawi się w berka, bo pokój Kazia jest magiczny i mieszkają w nim wszystkie bajki – i te smutne, i wesołe, i nawet straszne.

Kazio ma głowę pełną szalonych pomysłów i nie usiedzi długo w jednym miejscu. Co się stanie, gdy pewnego dnia, postanowi wywrócić do góry nogami cały baśniowy świat? Czy znani bajkowi bohaterowie nabiorą barw, czy może zbledną, a ich historie staną się nieciekawe?

 

„Kazio! To nie ta bajka!” to spektakl interaktywny, w którym dzieci wspólnie z Kaziem wybierają się na wędrówkę po krainie wyobraźni, poznając jej bohaterów. To dobra zabawa dla dzieci, jak również dla dorosłych. To spotkanie z niesamowitym 6-latkiem wykonanym z gąbki, dzięki któremu spojrzycie na znane bajki z dystansu i z przymrużeniem oka, a Kazio ze swoją pogodną i otwartą naturą na długo zagości w waszych sercach.

 

scenariusz, reżyseria, lalki, scenografia: Anna Makowska – Kowalczyk, Jakub Kowalczyk

występują: Kazio Sponge i Jakub Kowalczyk

czas trwania: 45 min

spektakl dla widzów od 3–6 lat (obowiązkowa obecność opiekuna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *