Ułatwienia dostępu

SZCZECIN
24-27 PAŹDZIERNIK 2024

Już po raz szesnasty mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli bawić się na Festiwalu Komedii SZPAK. W tym roku powracamy do tradycyjnej daty festiwalu, po dwurocznej przerwie i edycjach wakacyjnych spowodowanych pandemię korona wirusa.

Festiwal odbędzie się we współpracy z naszym nowym partnerem Domem Kultury „Krzemień” w Szczecinie. Wszystkie wydarzenia w ramach tegorocznej edycji festiwalu odbędą się właśnie w tym domu kultury.

Festiwal Komedii SZPAK rozpocznie się w czwartek, 24 listopada. Pierwszy dzień festiwalu to Stand-up. Na szpakowej scenie pojawią się komicy dla których ten rodzaj komedii jest życiową pasją.

Już o 18:00 ruszamy z SZCZECIŃSKIEM OPEN-MIC. Prawdziwa gratka dla fanów stand-upu! Wieczór open-mic, podczas którego zaprezentuje się 5 nieznanych szerszej publiczności komików, prezentując fragmenty swoich najlepszych programów. Na tej imprezie nie może zabraknąć fanów ostrego humoru! Wieczór poprowadzi znany szczeciński stand-uper Damian „Viking” Usewicz.

Wyjątkowy i niepowtarzalny wieczór STAND-UPU rozpoczniemy o godzinie 20:00. Specjalnie dla widzów Szpaka przygotowaliśmy zestawienie komików, którzy tego wieczoru rozniosą Szczecin. Ze swoimi najlepszymi programami wystąpią: Damian „Viking” Usewicz, Jakub Krzak, Damian Kubik, Wojtek Kamiński. Większości z nich nie trzeba przedstawiać, wszyscy od lat związani z komedią wywodzącą się z kabaretu. Takiego połączenia na Szpaku jeszcze nie było.

Kolejny dzień szpaka 25 listopada 2022, będzie dniem Improwizacji.

Wieczór gier improwizowanych rozpoczniemy o godzinie 18:00, wydarzeniem BRYGANDA IMPRO SHOW w wykonaniu aktorów szczecińskich teatrów, którzy od kilku lat tworzą lokalną scenę impro. To publiczność zdecyduje o rolach jakie zagrają, tematach jakie poruszą, emocjach jakie będą musieli pokazać na scenie. Niezwykle dynamiczna i interaktywna formuła impro gier w wykonaniu Brygandy to naprawdę wybuchowy wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji!

IMPROWIZOWANE SZCZECIN to show, w którym zmierzą się czołowi artyści polskich kabaretów. Z tym wydarzeniem startujemy równo o 20:00.  W spektaklu wystąpią: Piotr „Guma” Gumulec, Jakub Krzak, Krzysiek Wilkosz, Wojtek Kamiński. Artyści przygotują na Festiwal Komedii Szpak niepowtarzalne i zaskakujące improwizacje. Ostatecznie to publiczność zdecyduje, jak będzie wyglądał improwizowany spektakl. Sprawdźmy, jak aktorzy poradzą sobie z improwizowanymi zadaniami. Show poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec.

Ostatni już dzień szpaka 26 listopada 2022, będzie poświęcony kabaretowi.

Komediowa gratka dla prawdziwych fanów kabaretu! POLIGON KABARETOWY wystartuje o 18:00, wystąpią: Kabaret Jurki, Kabaret Chyba, Antoni Gorgoń Grucha. Podczas tego wieczoru 3 znane i lubiane kabarety zmierzą się w poligonie, w którym zaprezentują premierowe skecze, piosenki, monologi, i kto wie co jeszcze?! Szalony wieczór pełen niespodzianek i interakcji z publicznością, która jak zawsze będzie najważniejszym jurorem tego pojedynku. Wieczór poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec.

ZAPRASZAMY NA SZPAKA!

Bilety znajdziecie pod tym adresem.